Stojąc obok kasy w sklepie nieraz słyszymy pytanie: posiada pan/pani kartę? Czy: kolekcjonuje pan/pani punkty? Kwestia ta (wyjaśniam niezorientowanym) tyczy się tzw. kart lojalnościowych.
Karty tego typu proponowane są nieomalże w każdym supermarkecie a dodatkowo lokalizacjach usługowych jako karty stałego klienta. Mają głównie wygląd karty płatniczej , jednak wykorzystuje się je jedynie w kasach. Posługują do gromadzenia umownych punktów, rabatów bądź specjalnych obniżek. Jeżeli są to punkty, to po zebraniu ustalonej kwoty czy też więcej wolno je zamienić na wyjątkowo przygotowywane produkty. Jeśli są to rabaty czy specjalne ulgi (chociażby właśnie za posiadanie tego typu karty) to na rachunku kasa wybija właściwie obniżoną kwotę do zapłaty.

Najlepszymi przykładami projektu lojalnościowego są sklepy typu Biedronka bądź Tesco. Tam właśnie karty spełniają swą funkcję na sposób naoczny. Niejednokrotnie w ofertach uwydatnione jest, że niższa należność obowiązuje tylko z kartą stałego klienta. Markety odzieżowe, zarówno proponują tego rodzaju karty, lecz tutaj już nie jest tak prosto. Ów sklepy popularnej marki, jeżeli już wręczają konsumentom ów karty, to są to jedynie gromadzone punkty, które można zamienić na artykuł, lub gotówkę.

Karty lojalnościowe druk


Karty stałego klienta oferują zarówno stacje paliw, na jakich po wypełnieniu formularza wolno je otrzymać od ręki. W wypadku niektórych spółek można się spotkać z bonusem na zachętę podczas zakładania karty. Jest tak na stacjach Orlen, gdzie bonus na początek wynosi 200 punktów. Jednakowo jest na stacjach Shell. W tym miejscu za założenie karty konto zasilane jest 50 punktami, niemniej jednak nie łudźmy się, iż już za pierwsze zdobyte punkty dostaniemy choćby filiżankę kawy, lub hot-doga. Punktów należy zebrać o wiele więcej. W największym stopniu opłaca się firmom, w jakich zatrudnieni używają pojazdów firmowych.
Powinno się zapamiętać, iż punkty za tankowanie nie mogą się kumulować bez końca – mają one termin ważności. Statystycznie jest to termin 3 lat.

Karty lojalnościowe druk.
Sporządzaniem tego rodzaju kart trudnią się na zamówienie klienta wyspecjalizowane firmy. Proponują różnorodne wzornictwo, rozmiar i kształt, a także krótkie terminy realizacji.