Niegdyś uczęszczając do pracy nie czuliśmy się tak pewni, jak teraz. Nie było kamer, kart dostępu, wszelakich kontroli drogą elektroniczną. Obecnie technika mocno się rozwija z czego korzystają wszyscy we wszelkich dziedzinach. zarówno pracodawca w miejscu pracy dąży do tego aby jego pracownicy czuli się bezpiecznie i zadbani.

Kontrola dostępu – czy wiesz czym jest ?

Jednymi z tego typu nowinek technicznych jest kontrola dostępu prowadzona przez bramki obrotowe. Jak to funkcjonuje? Na ogół w trakcie zatrudnienia zostaje wyrobiona karta z danymi pracownika (imię, nazwisko, zdjęcie). Karta może być wyposażona w jeden z dwóch modeli bezpieczeństwa – chip elektroniczny albo kod kreskowy, jaki reaguje w czasie skanowania a wtedy bramki zostają odblokowywane. Pomału kody kreskowe zaprzestają być tak lubiane, jak chipy. Z jakiej przyczyny? Ponieważ, gdy często jest prowadzona kontrola dostępu przez takie bramki obrotowe to kod kreskowy zostaje zwyczajnie starty. Aby przedłużyć życie takich kart można włożyć je do silikonowych bądź plastikowych pokrowców. Jest to całkiem słuszna procedura jednakże nie jest niezawodna – kod kreskowy tak czy tak w jakimś czasie zostanie przetarty, co zdoła skutkować brakiem możliwości wstępu do miejsca pracy. Także człowiek, który jest zatrudniony kilka, kilkanaście lat po zniszczeniu tego rodzaju kodu właściwie nie pozostanie wpuszczony poprzez bramki obrotowe. Dzieje się to z tej przyczyny, iż kontrola dostępu jest kompletnie zautomatyzowana i jedynie sporadycznie możemy zastać jeszcze w dodatku ochroniarza.

kontrola dostępu
Spoglądając na ilość dokonywanych wykroczeń w miejscu pracy poprzez osoby niezatrudnione w danym zakładzie, takie rozwiązanie sprawia, że personel czuje się bezpieczniej. Naturalnie zawsze zachodzi prawdopodobieństwo, iż i pomimo takich nowoczesnych zabezpieczeń coś złego może się nam przytrafić. Zatem jednak powinno się mieć oczy szeroko otwarte, a wszelkie podejrzenia dotyczące bezpieczeństwa bezzwłocznie adresować do zarządcy. Solidny pracodawca nie zostawi sprawy bez dokonania ulepszeń.

Źródło: www.controlsys.com.pl